Urodziny Katowic 2016

Wszyscy kochamy urodziny, prawda? Urodziny Katowic jednak wielokrotnie świętowane były już z rozmachem, który pamięta się przez długie tygodnie. Podobnie ma być i tym razem. 10 września zapowiada się jedna z największych imprez z tej okazji.

Plan imprezy bardzo międzynarodowy, bo na scenie pojawią się muzyczni goście Konga czy Kolumbii. Nie zabraknie oczywiście i rodzimych gwiazd. W kulminacyjnym punkcie imprezy organizatorzy przygotowali występ Anny Marii Jopek z zespołem KROKE. 

Kilka słów od organizatorów:

Katowice po raz pierwszy będą obchodzić rocznicę nadania praw miejskich jako Miasto Muzyki UNESCO. Dlatego program tegorocznych Urodzin Miasta będzie bardzo międzynarodowy. 10 września na scenie plenerowej w Strefie Kultury wystąpią artyści z Konga (Les Tambours de Brazza) i Kolumbii (La Chiva Gantiva).
Punktem kulminacyjnym Urodzin Miasta będzie koncert zespołu KROKE i Anny Marii Jopek. Dwie gwiazdy na jednej scenie w projekcie balansującym na granicy muzyki klezmerskiej, jazzu, klasyki, a nawet elektroniki. Wstęp wolny!
Muzyka, jak popłynie ze sceny plenerowej, będzie zachęcała do tańca. Dlatego też pod sceną powstanie specjalna strefa tańca. Ćwiczyć można zacząć już teraz. Do końca sierpnia zapraszamy co piątek od godz. 18 na potańcówki na katowickim Rynku.

Nazwa Imprezy: Urodziny Katowic 2016

Data imprezy: 10.09.2016

Miejsce: Scena w Strefie Kultury Katowice

Wstęp: wstęp wolny

Informacje od organizatorów: strona wydarzenia na Facebooku

śląski lifestyle na Facebooku

SilesIam.pl

SilesIam to Śląski portal lifestylowy. Informujemy o tym co ważne w świecie kultury, rozrywki, muzyki, wydarzeń dla każdego młodego (także duchem) mieszkańca regionu! :)

Dodaj komentarz