Petit Katowice

Petit Katowice – Gdzie Zjeść (Śniadanie) na Śląsku

Kontynuuję serię śniadaniowych testów na blogu. 😉 Dziś pora na ciekawą knajpkę PETIT. Tak naprawdę to bardziej kawiarnio-piekarnia gdzie zjecie własnie głównie śniadania niż miejsce do którego możecie się wybrać także w późniejszych godzinach. Idealnie wpisuje się w nowy śniadaniowy cykl na blogu. 😉

Petit Katowice

Miałem spore oczekiwania co do Petit, bo jednak podstawą dobrego śniadania jest dobra kawa i dobre pieczywo. A skoro w Petit wypiekają je na miejscu dla klientów to zapowiadało się pysznie. Jak widzicie na zdjęciach menu, karta jest naprawdę bardzo szeroka jeśli chodzi o śniadaniowe pozycje, było więc z czego wybierać.

Petit Katowice – Lokal

Lokal nie znajduje się co prawda w samym centrum, ale jeśli już tam dotrzecie to powinniście być całkiem zadowoleni. Jasne, przestronne wnętrze. Na stole świeże kwiaty. Sporo drewnianych akcentów.

Petit Katowice – ceny i menu

Jak wspomniałem sniadaniowe menu w Petit jest naprawdę bardzo szerokie. Cenowo moim zdaniem to średnio-wyższa półka śniadaniowa. Ten aspekt wypada moim zdaniem dość podobnie do testowanego wcześniej Kafeja.

petit katowice menu

ceny i menu petit katowice

test petit katowice

wojewódzka petit katowice

Kawa w Petit naprawdę bardzo solidna, choć nad odpowiednią temperaturą zarówno latte jak i flat white obsługa musi troszkę popracować, bo trochę brakowało do ideału. Natomiast jakościowo kawa naprawdę solidna, w całkiem przystępnej cenie. 😉

Testowaliśmy dwie pozycje z menu. Ciabatta w bardzo ciekawym zestawieniu (i o bardzo interesującej nazwie – Drunk Onion) oraz angielskiego muffina.

petit katowice kawa

Ciabatta Drunk Onion – fajne połączenie, którego nie spotkałem nigdzie wcześniej: karmelizowana na białym winie cebula, boczek, kozi ser i orzechy włoskie. Tak naprawdę smak taki jak możecie się spodziewać. Bardzo dobra jakość składników, świetna cebula w winie (myślę, że była robiona na miejscu).

ciabatta petit katowice

Pozycja naprawdę fajna i warta swojej ceny (14,5zł). Natomiast jest i jeden bardzo, bardzo duży minus. Moim zdaniem te ciabatty w miejscu gdzie wypieka się pieczywo są podawane z… tanimi ciabattami z dyskontów. Często mam okazję je wcinać i niestety moim zdaniem to właśnie tego typu produkt, przez który całość mocno traci. Prawdziwa Ciabattka a ta marketowa to dwa różne światy. W menu jest informacja, że są one wypiekane na miejscu, ale szczerze? Zupełnie w to nie wierzę, sorry, nie była nawet blisko tego jak smakowały ciabatty jakie miałem okazję jeść z dobrych piekarni (za to często jadam ciabattę z Lidla i to dla mnie był ten poziom).

Angielski Muffin – ciekawa propozycja z jajkiem w koszulce, sosem holenderskim, serem cheddar. Fajna, bardzo łagodna propozycja. Stosunkowo droga bo angielskie muffiny wycenione w Petit są na 16,50zł jednak jeśli lubicie to powinniście być zadowoleni.

Nie jestem wielkim znawcą angielskich muffinów, jednak miałem wrażenie, że w tym przypadku tego pieczywa było po prostu zbyt dużo. Dominuje smak reszty.

petit katowice angielski muffin

Petit Katowice – podsumowanie

Petit to fajny, jasny, przestronny lokal. Nie jest tak zatłoczony jak np. Kafej, pewnie ze względu na fakt, że nie znajduje się w samym centrum. Przyjemne miejsce na śniadanie czy pracę. Jeśli chodzi o samo jedzenie to jest bardzo solidnie, choć moim zdaniem można trochę poprawić i może być znacznie lepiej. 😉

opinie o petit katowice

A dla zainteresowanych jedzeniem na Śląsku serdecznie polecam aktywność w naszej grupie na Facebooku!

SilesIam.pl

SilesIam to Śląski portal lifestylowy. Informujemy o tym co ważne w świecie kultury, rozrywki, muzyki, wydarzeń dla każdego młodego (także duchem) mieszkańca regionu! :)

Dodaj komentarz