Food trucki na stadionie śląskim

Food Trucki Na Start Na Stadionie Śląskim

Choć aura za oknem ponownie zwiastuje zimę, to sezon Food Truckowy na Śląsku można uznać za otwarty! Od wczoraj pod Stadionem Śląskim dzisiątki food trucków serwują dania kuchni różnorakich.

Food Trucki Stadion Śląski

Station Śląski powrócił w ubiegłym roku do życia. Jeszcze w tym miesiącu po wielu latach gościć będzie ponownie reprezentację Polski. Ciężko wyobrazić sobie więc lepsze miejsce na food truckowe otwarcie sezonu. Wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaić do gastrowozów na rynku w Katowicach, czy też w Parku Śląskim. Byłem ciekaw jak całość wypadnie pod Stadionem Śląskim.

kato 2018 zlot food trucków
Fot: SK Food Truck

Ilość food trucków i przestrzeć w porównaniu do rynku, gdzie miejsce jest bardzo ograniczone, robią wrażenie. Jest scena, jest jakieś 40 (!) food trucków (nawet nie liczyłem), wielki ogrzewany namiot z miejscami siedzącymi (choć to oczywiście podyktowane jest pogodą tylko ;)) i wciąż spora przestrzeń. Osobiście mam nadzieję, że ta miejscówka zagości w tym roku częściej podczas zlotów. 🙂

Pierwszy zlot gastrowozów 2018 odwiedziłem wczoraj wieczorem. Mówiąc krótko pogoda bardzo, bardzo nie dopisała. Pechowo. Mocno odbiło się to na frekfencji rzecz jasna, choć z plusów można było zauważyć zdecydowany brak kolejek do konkretnych wozów. 😉

station śląski zlot food trucków
Fot: Gumiklyjzy Food Truck

Z powodu temperatury i pogody mam dla Was dziś tylko dwa kolejne trucki opisane, choć w jeśli zerkniecie do poprzedniego wpisu podlinkowanego wyżej, czy też np. testu Dobrej Szamy na TJ to będziecie mieli szerszy obraz czego możecie się spodziewać.

Dziś ze względu na bardzo złe warunki posiłkujemy się także fotami SK Food Truck i nie tylko (linki do autorów pod każdym ze zdjęc, zerknijcie do nich ;)).

Natural Born Grillers

O Natural Born Grillers wspominałem kilkukrotnie na Testujemy Jedzenie gdy pytaliście o dobre burgery z gastrowozów w komentarzach czy wiadomościach prywatnych na FB. Ostatnio burgerów z NBG próbowałem dobre kilkanaście miesięcy temu, więc miło było powrócić.

Ci którzy próbowali na pewno znają wyróżniające się buły z czarnuszką, które spotkałem dotychczas tylko w NTB. Oferta burgerowa to kilka propozycji, które moim zdaniem powinny spełnić oczekiwania większości osób.

Wczoraj miałem okazję próbować opcji „Na Wypasie” (20zł) która jest połączeniem bardzo klasycznych smaków i dodatków burgerowych z podwójną porcją bekonu i sera. Zdecydowanie godne polecenia dla osób stawiających na klasykę.

food truck NBG

 

texas burger

Druga propozycja to Texas (18zł) jak dla mnie zdecydowanie najlepsza w ofercie Natural Born Grillers, choć nie wiem czy jestem obiektywny, bo dla mnie widok papryczek jalapeno w składzie to +10 do smaku. 😉
Texas, oprócz wspomnianych papryczek i solidnej porcji wołowiny, to jeszcze kilka standardowych dodatków (cebula, ogórek) i sos BBQ (taki prawdziwy ;)).

Jak wspomniałem, nie miałem okazji próbowania wszystkiego, ale polecić mogę Wam także opcję Italian z camembertem (to dla fanów łagodniejszych smaków niż wspomniany wyżej Texas).

To tyle właściwie jeśli chodzi o burgery. W różnych miastach na różnych zlotach poziom burgerów z trucków które testowałem był bardzo różny. Natural Born Grillers trzyma wysoki poziom od długiego czasu, więc dla poszukujących sprawdzonych opcji bardzo polecam. 😉

 

Żeberka z NBG

Na liście rzeczy do spróbowania podczas kolejnego zlotu zdecydowanie znajdą się też żeberka. Wczoraj nie było już okazji i wczoraj też dopiero się o nich dowiedziałem, ale to zdecydowanie opcja, która będzie testowana. 😉

 

Budapest Langosz

Drugą opcją, którą udało się wczoraj przetestować był wóz z węgierskimi langoszami. Jestem przekonany, że każdy kto choć raz był na wakacjach (i nie tylko wakacjach) na Węgrzech zna langosze doskonale.

budapest langosz food truck menu

Dla niewtajemniczonych langosz to coś w rodzaju połączenia pizzy i… pączków. 😛 Ciasto bowiem nie jest podgrzewane w piecu, ale w głębokim oleju. 😉

Dodatki raczej ograniczone są do minimum. Klasyka to sos czosnkowy i żółty ser i właśnie tej opcji próbowałem w Budapest Langosz. W ofercie tego food trucka znajdziecie jeszcze trzy inne: na słodko, ostro i w wersji włoskiej (z rukolą i długodojrzewającą szynką).

Trudno o langoszu powiedzieć coś więcej jeśli był dobrej jakości, a ten moim zdaniem taki był. Tutaj liczą się dwie rzeczy: dobre ciasto i smażenie w tłuszczu dobrej jakości i dobrej temperaturze. Jako, że kolejek nie było to przyglądałem się jak Pan obsługujący proces przygotowuje całość i do tej drugiej częsci przykładał naprawdę sporo uwagi (kilkukrotnie mierzył temperaturę co do jednego stopnia – więc duży plus ;)).

katowice zlot food trucków langosz

Powiem szczerze, że dziwnie jadło mi się langosza we wczorajszej aurze, bo kojarzy mi się on z wakacjami i słońcem, ale mimo wszystko dla tych którzy nigdy nie próbowali, lub chcą przypomnieć sobie ten smak, to ta prosta przekąska może być fajnym wyborem.

Ceny od 15 do 18zł za naprawdę solidną porcję. 😉

 

Podsumowanie

Naprawdę mocno trzymam kciuki by jeszcze w tym roku trucki powróciły pod Stadion Śląski. Mega dużo opcji do przetestowania pozostało. Wy tymczasem pędźcie tam i dajcie znać w komentarzach czego ciekawego udało się spróbować. 😉

stadion śląski burger
fot: SK Food Truck

 

 

SilesIam.pl

SilesIam to Śląski portal lifestylowy. Informujemy o tym co ważne w świecie kultury, rozrywki, muzyki, wydarzeń dla każdego młodego (także duchem) mieszkańca regionu! :)

One thought to “Food Trucki Na Start Na Stadionie Śląskim”

Dodaj komentarz